Олександр Гіталов народився 27 травня 1915 року у бідній селянській сім"ї. Батько його Василь Антонович і мати - Марія Іларіонівна з юних років батрачили у татарівського поміщика Савицького. Сашко два роки ходив у школу, але сім"я бідувала і він змушений був залишити навчання. Батько його, учасник громадянської війни, повернувся додому поранений і невдовзі помер від тифу. Восьмирічним хлопцем Сашко ганяв у нічне коней заможних селян, пізніше йому доручили пасти худобу щойно створеної на селі артілі, але в село вривалось нове життя, однією із ознак якого стала поява на полях сталевого коня - трактора. Мрія сісти за кермо запала хлопцеві в серце - і вона збулася: він закінчив курси і в 14 років став трактористом. То було велике щастя, відтоді Гіталов і трактор мов би становили одне ціле- потужне, надійне, добротворне. Юнака помітили - його любов до техніки, працьовитість, наполегливість, кмітливість. У 1936 році він очолив тракторну бригаду в Малопомічнянській МТС. Уже в 1937 році бригада, якою він керував, виростила врожай, якого ні до війни, ні протягом кількох повоєнних років в окрузі не бачили.
Тільки німецько-фашистська навала відірвала його на чотири роки від хліборобського ремесла. Як механізатор, він міг би скористаися бронею, але Гіталов попросився на фронт і пройшов фронтовими дорогами, наближаючи Перемогу.
Олександр Васильович по-батьківські піклувався про підготовку достойної хліборобської зміни. Він прагнув передати юному поколінню у спадок не лише дбайливо доглянуту землю, а й любов і повагу до землі, бажання і вміння з радістю трудитися на ній. На базі Комишуватської середньої школи успішно працювала учнівська виробнича бригада юних гіталовців, що стала кузнею підготовки хліборобських кадрів.
Немає коментарів:
Дописати коментар